CC BOZKOV Reportáž
V sobotu ráno nic nebránilo Chuchelským vydat se do depa ve složení Michal Buriánek, Michal Strnad, Josef Mach, Adam Mach, Břetislav Plíva, Tomáš Celler a Honza Kudrnáč.
Jako první šli na start nejmladší závodníci, kde jsme měli dva zástupce. Adam Mach v Kategorii dětí do 50 ccm obsadil deváté místo a může si tak opět připsat úspěšně dokončenou soutěž jakožto nejmladší závodník celého startovního pole. Břeťa Plíva jel po úrazu svůj první závod a tak se pouze mimo bodování seznamoval se strojem a svými schopnostmi. Do cíle dorazil v pořádku, zranění problémy nedělalo a tak se na Břeťu budeme moci těšit v dalších závodech.
Hned po vyhlášení závodu dětí startovala kategorie licencí a veteránů. V tomto závodě startoval Honza Kudrnáč za Motorsport Bozkov. Po nepovedeném prvním kole, kde Honza havaroval a způsobil si lehčí zranění, začal stíhací jízdu, která stačila na 7. místo v kategorii Licence A a příděl 14 bodů.
Po dojetí profíků konečně startovala kategorie Hobby. Tam jsme měli svá želízka a těšili jsme se tak na krásný boj. Start se nejlépe povedl Michalovi Strnadovi, který v prvních úsecích závodu okupoval třetí místo. Bohužel se projevila Michalova závodní absence, kdy téměř půl roku nejezdil. Bylo to po zranění jeho první cross country a tak není divu, že pomalu docházely síly. Konečné 13. místo a 8 bodů je za těchto okolností více než povzbudivé a je dobrou prognózou do dalších závodů. Naše největší naděje, Michal Buriánek, odstartoval hůře a musel tak první jezdce dojíždět. Svedl Krásný boj s Pavlem Zelinkou o druhé místo, které nakonec vybojoval a připsal si 22 bodů. Pepa Mach se nepouštěl do žádného bláznění a závod si hlavně užíval. V nejvíce obsazené kategorii E2 si bez problémů dojel pro hezké, 17. místo z téměř 40 startujících. Připsal si tak do hodnocení jezdců 4 body. Tomáš Celler s letošním mottem "hlavně se učit" dostál svému předsevzetí , do cíle dojel na 30. místě a připsal si jeden bod.
V neděli jeli Chucheláci opět za slunného počasí závodit ve složení Michal Buriánek, Michal Strnad, Josef Mach ,Tomáš Celler a Jakub Jirman. První jmenovaný si chtěl po včerejším druhém místě spravit chuť a vystoupat na stupínek nejvyšší. Po dvou hodinovém boji s Pavlem Zelinkou se mu to podařilo a dorazil do cíle jako první. Jeho naděje na celkové prvenství tak stále žije. Michal Strnad zopakoval svoje 8 bodové 13. místo a Pepa Mach také dojel stejně jako v sobotu - 17. se 4 body. Kuba se do cíle dostal na 18. místě a se získanými 3 bydy tak prolomil svou smůlu z předchozích závodů. Tomáš Celler vybojoval 24. místo a odvezl si další bod.
Také depo bylo opět zajištěno kvalitním doprovodem, tentokrát ve složení Slávek Žlábek, Jiří Jaromír Novotný, a Mirek Strnad. Jezdci také děkují Honzovi Cellerovi za předstartovní masáž rukou a vzkazují, že by tato masáž nebyla marná před každým závodem:-D
Podtrženo, sečteno si Chucheláci z krásně zajištěné a organizačně dobře zvládnuté trati odvezli slušnou porci bodů a po zraněních z úvodu sezóny se opět dostávají do formy. Doufejme, že v posledním závodě ve Sklenařicích 28.10. 2011 svoje úspěchy ještě umocní a vytěží tak ze svých zkušeností ještě více. Jelikož jde o poslední závod sezóny, prosím všechny motoristické fanoušky o aktivní fandění přímo na Sklenařické trati!!!!!
Martin Ráž


