Jak vlastně chránit telefon před poškozením?

V dnešní době příliš levných chytrých telefonů a příliš mnoho pádů je pořádná ochrana vašeho zařízení na prvním místě, zvláště pak proto, že pokud dojde k poškození displeje či jiné součásti zařízení, můžete tuto spotřební techniku rovnou vyhodit oknem, protože oprava vás bude stát stejně jako koupě nového telefonu. Abychom tak zamezili zbytečnému konzumu, plýtvání a kdo ví, čemu ještě, je nutné, abychom si naše zařízení ochránili před pádem z jakékoliv výšky (nebo aspoň ve většině případů pádu) či proti poškrábání a jinému mechanickému poškození.
los kráčející na povrchu mobilního telefonu
Kryty, obaly a pouzdra na telefony https://www.modnimobil.cz/huawei-y6-2018-y6-prime-2018-obaly-kryty-pouzdra-1171 jsou různé, ovšem vždycky bychom měli mít na paměti, že není nic lepšího, než kryt z tvrzeného skla, obal ze silné gumy a pořádné pouzdro. Proč?
chytrý telefon na světle modrém pozadí, zapnutý
A) Tvrzené sklo je daleko lepší než jen nějaká fólie, protože poskytuje opravdu stoprocentní ochranu, nebo aspoň tu nejlepší ochranu, která je nutná pro udržení telefonu nepoškozeného. Ochranné tvrzené sklo sice stojí více než nejrůznější fólie a další věci, je to ovšem něco, co se vyplatí a u čeho máte záruku, že bude skutečně fungovat a to i proti poškození opravdu velkému jako je pád telefonu ze schodů.
B) Obal z tvrdé a silné gumy tlumí veškeré nárazy telefonu na jeho boční strany či zadní stranu, takže máte jistotu, že guma absorbuje většinu nárazu a telefon tak spadne jako do bavlny, minimálně tak máte jistotu, že se nepoškodí a zůstane v pořádku, byť tyto obaly nejsou tak barevně okázalé či jsou dražší.
C) Pořádné pouzdro na telefon, ideálně z takové látky, která neklouže v rukách, a telefon je tam pevně chycen, třeba i s výplní, která tlumí nárazy. Takové pouzdro se skutečně vyplatí a je vyhledávaným artiklem.

Pokud tedy chcete chránit váš telefon, neměli byste se jenom dívat na cenu, ale hlavně také na to, jaký účel vlastně daná ochrana má plnit či jaký je její limit.