Tipy pro zlepšení kvality vlasů

Kvalitu našich kadeří ovlivňují genetické predispozice, stres, hormonální výkyvy a to, co jíme. Nepodceňujte sílu zdravé stravy s dostatkem čerstvého ovoce, zeleniny a vitamínů, které vám pomohou celé vaše tělo vyživit zevnitř. Krásu svých vlasů můžete podpořit i vnější péčí použitím vhodných mycích prostředků, masek a sér. Vybírejte produkty, které nejsou testované na zvířatech a jsou stavěné na přírodních složkách bez parabenů a silikonů.

Barvení vlasů

Nechcete-li sahat po kupovaných produktech, na internetu najdete spoustu receptů na domácí masky. Většinu ingrediencí najdete doma běžně v kuchyni. Na hlavu se hodí žloutky, tvaroh, jogurt, majonéza či rozmačkaný banán. Z olejů vám nejvíce prospěje kokosový, arganový nebo ricinový. Jakýkoliv z těchto olejů můžete nanést na své kadeře a nechat ho působit celou noc. Ráno si však přivstaňte, ať olej pořádně vymyjete.

 

Před mytím vlasy vždy rozčesejte, abyste předešly případné zacuchání. Po celé hlavě pak krouživými pohyby umývejte pokožku hlavy a kořínky mycím prostředkem. Není vhodné příliš časté mytí, protože tak odstraňujete přirozený maz. Při mytí se vlas otevře a je potřeba ho uzavřít buď nanesením šetrného kondicionéru nebo použitím studené vody při konci procedury.

Stříhání vlasů

Po umytí vlasy rozčešte, nechte je trochu proschnout a potom vyfoukejte. Zaměřte se  i na správný výběr hřebenu, který vás nebude tahat. Časté používání fénů, žehliček a kulem vaši kštici vysušuje, proto to s teplem nepřehánějte. Vyživující a stylingové přípravky aplikujte až po fénování či kulmování, ať přípravky do vlasů nezapékáte. Výjimkou tvoří přípravky, které dokáží chránit před teplem, ty je naopak vhodné použít ještě před fénováním.

 

Pokud to není nutné, tak se nebarvěte. Toužíte-li po změně, sáhněte po přírodních barvách, které barví na bázi bylinných směsí. Při barvení se vyhněte hlavně amoniaku a čpavku, které vlasy extrémně ničí.