Býložravec, který neváhá zabít

Mnoho lidí si myslí, že jsou v nebezpečí pouze v přítomnosti masožravých zvířat. Jestliže se dostanou do blízkosti býložravců, jsou v naprostém bezpečí. Pokud by navštívili Afriku, museli by svůj názor přinejmenším přehodnotit. Krásným příkladem mohou být vodní živočichové.
o   Například takový krokodýl. V našich představách je to strašlivé zvíře, které sežere každého, kdo se na něho jen podívá. Ale už jste někdy slyšeli o tom, že by se krokodýl za někým hnal tak dlouho, dokud ho nedostihl? Jestliže nevlezete tomuto masožravci přímo k tlamě, ani si Vás nevšimne.
hroší hlava
Ale takový hroch, který maso do tlamy nedá, jak je rok dlouhý, se může stát opravdovým nebezpečím. A přitom vypadá jako spokojený taťka po nedělním obědě. Ale jen se zkuste přiblížit a uvidíte ten tanec. A nemusíte úplně blízko.
·        Hroch vyrazí z vody jako torpédo a bude za Vámi upalovat až padesátikilometrovou rychlostí.
spící hroch

Nebezpečný ze všech stran

Někdy se může dokonce stát, že někdo hrocha ve vodě přehlédne.On se totiž potopí téměř celý. Koukají mu jen malá (trochu prasečí) očka a malá ouška. Může se i zanořit úplně. Pak ve vodě vydrží i pět minut. Když je nutno, tak i déle. A někdy se může stát i horší věc.
Nějaký neznalý turista si klidné a málo mrštné zvířátko přijde pohladit.
·        Pokud byste měli náhodou příležitost, zkuste to nejprve u lva nebo tygra.
·        Tam je to nebezpečí naprosto stejné.
·        A pokud to vyjde u nich, tak máte šanci i u hrocha.
hroch obojživelný
Nebezpeční jsou tito tlustokožci i sami mezi sebou. Při soubojích mezi samci dochází velice často ke zraněním, které končí i smrtí jednoho z nich. Dospělosti se dožívá pouhých pět procent mladých hrochů. Na souši jsou zranitelnější nežli ve vodě, a tak se mohou stát kořistí různých šelem. Ve vodě bývají ušlapáni dospělými samci, kteří se právě rozhodli pro boj zblízka.