Co by vám doporučil instalatér

Instalatérská profese je v současné době velmi obsáhlá, a jestliže se zaměříme na to základní, jde tu o dva rozdílné způsoby práce: Za prvé je to instalace nových prvků, rozvodů a zařízení, případně jejich rekonstrukce a oprava, a za druhé havarijní zásahy v situacích, které vyžadují okamžitá řešení. Zaměříme-li se na tu druhou oblast, měli bychom vědět, s čím vším nám instalatér v Praze https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha4979313 (a nejen tam) může pomoci, a kdy jej kontaktovat. Co by vám takový specialista doporučil, aby k takovým zásahům docházelo co nejméně?

práce instalatéra

Staré rozvody – staré rozvody vody jsou potenciálním zdrojem problémů, např. díky špatné funkci těsnění, korozi kovového potrubí a zanesení trubek různými úsadami. Máte-li možnost, požádejte instalatéra včas o rekonstrukci rozvodů, než dojde k nějaké havarijní situaci.

rozvody vody

Tvrdá voda – lidé, žijící v horských oblastech, odkud je čerpána pitná voda, mají výhodu v tom, že je velmi měkká. Obsahuje pouze minimum rozpuštěných minerálních iontů a to má kladný vliv na potrubí, armatury a spotřebiče, s nimiž voda přichází do styku. Naopak tam, kde je velmi tvrdá voda, dochází k usazování zejména vápníku na různé povrchy. Pamatujte na to zejména u praček, varných konvic, ale i toalet, kuchyňských dřezů a dalších míst. Nánosy vápníku mohou ucpat i bojler a způsobit jeho předčasný kolaps.

Co do odpadu nepatří – častými výjezdy havarijní služby je čištění odpadů a kanalizace. V některých případech k tomu ovšem vůbec nemusí dojít a lze těmto situacím předcházet správnými zásadami. V odpadním potrubí se někdy ocitá to, co tam nepatří, a o čem se lidé mohou domnívat, že se samo rychle rozloží. Určitou roli v tom hraje zdravý selský rozum a ten napovídá, že do odpadů nepatří vata buničina, hygienické vložky a tampony, dřevěné piliny a hobliny, papírové granule steliva pro zvířata, kancelářský a křídový papír, sponky, knoflíky, řetízky, kosti, velké kusy tvrdé dřevnaté zeleniny atd.