Udělejte si domácí peelingy

Pokud se o svou pleť dostatečně nestaráte, vypadá unaveně a nečistě. Pro svěží pokožku je důležité, abyste jí dopřávala kvalitní péči, jedině tak bude vaše pleť krásná a zdravá. Nemusíte ale sahat pro drahé kosmetické značky, peelingy si můžete vyrobit i vy sama doma. Domácí kosmetika je navíc mnohem více účinná. Vyzkoušejte pár jednoduchých receptů na domácí přípravky, které budou pro vaši pokožku skvělým elixírem.

PEELING odstraní šupinky a odumřelé buňky, čímž vaši pleť zjemní, takže bude okamžitě hladká a jemná. Odstraní také nestejnoměrné zbarvení pleti, jemné vrásky, akné i rozšířené póry. Navíc kůži prokrví, čímž přispěje k přirozené regeneraci.

·         Cukrový peeling – trochu oleje smíchejte s cukrem v poměru 1:1, přidejte pár kapek esenciálního oleje pro lepší aroma. Vše smíchejte a nanášejte na pleť.

·         Peeling ze zeleného čaje – uvařte si silný zelený čaj, který nechte zchladnout. Poté jednu lžíci čaje smíchejte se třemi lžícemi cukru. Zbytek čaje můžete použít místo pleťové vody.

·         Solný peeling – sůl smíchejte s esenciálním olejem či vanilkovou tekutou esencí. Vyzkoušet můžete nejen kuchyňskou sůl, ale také jodizovanou, mořskou či himálajskou. Hrubost soli si zvolte podle toho, která vám bude nejvíce vyhovovat, hrubosti můžete i namíchat.

·         Peeling z ořechů – smíchejte 2 lžíce přírodního krému na ruce se 2 lžícemi namletých ořechů. Tento peeling je vhodný na ruce, které díky ořechům získají spoustu vitamínů a výživných látek, které namáhané pokožce na rukou prospívají.

·         Kávový peeling – mletou kávu zalijte trochou vody, přidejte lžičku oleje, a ještě teplé aplikujte na pokožku, kde ji nechte 10 minut působit. Tato kašička napomáhá v boji proti celulitidě.

·         Skořicový peeling – smícháním jogurtu, mleté skořice a trochy oleje získáte skvělý peeling, který účinně napomáhá proti celulitidě.