Autopůjčovna na letišti v Praze vás zve na víkendové výlety

Kdo z vás se někdy pohyboval na pražském ruzyňském letišti, zřejmě si povšiml, že se nachází poměrně vysoko nad Pražskou kotlinou. Jedná se o jakousi náhorní plošinu, kde jsou vybudovány dvě do kříže vedené vzletové a přistávací dráhy, a kde je i okolí letiště umístěno vzhledem k okolnímu terénu na zajímavém místě. V první řadě odtud poměrně dobře můžete pozorovat České středohoří i horu Říp, stačí se přesunout od letištní budovy směrem k Tuchoměřicům a mezi touto obcí a Přední Kopaninou můžete okolní krajinu do vzdálenosti desítek kilometrů sledovat celkem bez problémů. A možná, že právě krajina, kterou odtud nerušeně pozorujete, spolu s přistávajícími letouny, přispěje ke snaze podniknout výlet s vašimi přáteli.

letiště Praha

Autopůjčovna letiště Praha https://autopujcovna-milan.cz/ vám přistaví vůz před letištní halu, kde se buď setkáte s vašimi přáteli, co navštívili Českou republiku ze zahraničí, anebo se tu můžete sejít s těmi, co se dopraví na letiště například autobusy městské hromadné dopravy, třeba linkou č. 119, 100 anebo 191.

letištní plocha ruzyňského letiště

Výlety z pražského letiště naberou rychlý spád již od prvopočátku, protože odtud ústí rychlostní komunikace prakticky všemi směry, kromě východního, který je omezen Přírodním parkem Šárka – Lysolaje. Chcete-li tedy navštívit České středohoří a dále pak pokračovat třeba do Lužických, Krušných a Jizerských hor, doporučujeme zvolit dálnici D7 a poté se případně napojit na D8.

Chcete-li absolvovat vícedenní výlety například o prodlouženém víkendu, pak je vhodné zajistit ubytování s větším předstihem alespoň několika týdnů, abyste nepodléhali zbytečnému stresu s řešením na poslední chvíli. A kde ubytování stojí za to?

Doporučit bychom vám mohli Máchovo jezero – Doksy, Velemín, Dobkovičky či Kostomlaty pod Milešovkou, Benešov nad Ploučnicí, Hřensko, Českou Kamenici, Jiřetín pod Jedlovou, Horní Světlou v Lužických horách, Osečnou, Český Dub, Josefův Důl, Horní Maxov, Mariánskou horu, Desnou, Kořenov nebo Tanvald.