Co všechno musíte mít na svatbu?

Už je to tady! Co všechno musíte zařídit na svatební den? Není toho málo, shrňme si základní věci.

V prvé řadě to bude zajištění svatebního oznámení, kterým dáváte na vědomí všem svým známým, rodině a přátelům, že přišel váš důležitý den… Svatební oznámení je krásný úděl, především nevěsty, která se velice ráda probírá propracovanými svatebními oznámeními, a navíc někdy i spolu se svou nejlepší přítelkyní či s partou kamarádek si udělají úžasný den, kdy se vzájemně společně kochají. Ale hlavní a poslední slovo má zpravidla vždycky budoucí nevěsta, která partnerovi již předloží konečný návrh. Někdy i muži chtějí spolurozhodovat, ale většinou jsou rádi, že tato romantika zůstává v rukou jejich nadcházející manželky.

svatební oznámení

Samotné svatební oznámení můžete vyhledávat a podobách, jaké si prostě přejete, protože je v současné době k dispozici snad už i ve všech barvách, provedeních – s krajkami, prudce elegantní, střídmě střízlivé, s ornamenty, s popisky, básněmi, s vlastnoručním textem, který si můžete dodat, fantazii se meze nekladou. Ke svatebnímu oznámení, které si zkomponujete sami anebo vyberete z nepřeberné nabídky, je vhodné vybrati i menu ve stejném či podobném provedení, jmenovky, které přiřadíte hostům, aby nevznikaly nepříjemné situace u usazení u svatební tabule.

snubníprstýnky

Muži zajišťují ponejvíce „mužské záležitosti“, a to – jak známo – je nákup snubních prstenů. Zde sice také má spolu-slovo i budoucí nevěsta, ale konečný nákup a zajištění financí svatební hostiny je na bedrech budoucího manžela. Dle „svatebních pravidel“ muž zajišťuje i taxíky a v neposlední řadě je na něm objednat, zaplatit a dovézt své nastávající i kytici.

Svatební kytice zpravidla je vybírána a sladěna do svatebních tónů, o což se stará ženská část populace, muž je toho ušetřen, on – s velkou úlevou již „jen“ kytici objedná a zakoupí. Dále je nutné zajistit místo konání svatby, neméně důležitou otázkou je – kdo vás bude oddávat a úkol pro nevěsty – zajištění svatebních šatů.