Jak zpestřit

Koupě nového bytu je pro mladou rodinu radostná událost. Po letech strávených v podnájmu, konečně vlastní prostor. Zařizování nového bytu bývá nejšťastnějším obdobím mladých rodin. Všichni rodinní příslušníci se snaží do nového bydlení přinést něco ze svých představ a přání. Je to doba naplněná sháněním, vymýšlením, činorodostí, tvořivostí a také spoustou kompromisů. Finanční možnosti mají svoje meze a termín nastěhování se blíží. A tak se prostor nového bytu doplní i zařízením, které úplně neodpovídá původním představám. Ale ke každodennímu chodu rodiny bude potřeba.

projekt

Interiérovou nudu

Asi po třech letech bydlení nastane druhá fáze, která už není tak radostná – mladá rodina se rozhlédne po svém domově a začne shledávat určité nedostatky. Každému členu rodiny něco doma neladí. Jednomu vadí barvy na stěnách, druhý by vyměnil podlahy, třetí chce přestěhovat postel a čtvrtý… ten chce klec s andulkou. Potřeba změny visí ve vzduchu. Na internetových stránkách najdou inspiraci na cestu z tohoto problému. Ujasní si, co všichni od svého domova očekávají a jaké změny interiéru bude potřeba udělat, aby se v něm cítili dobře.

kuchyň

Před realizací změn je důležité si uvědomit, jakou atmosféru chceme v místnostech navodit. Toto ladění umožňují barvy a jejich vzájemné kombinace, ať už za použití kontrastů, nebo sladění tón v tónu. A podle toho se potom volí barva nábytku. Moderním řešením jsou stejně barevně řešené podlahy v celém bytě, které se oživují různými barevnými doplňky v jednotlivých místnostech. Spojovacím prvkem celého interiéru bývají detaily. Ty dodají každému pokoji osobitost a navodí pocit harmonie. Jimi lze vykouzlit tolik potřebné zpestření a v nově upraveném domově nastane atmosféra klidu a pohody pro všechny rodinné příslušníky.