Sečení trávníku

Vhodná sekačka

Pokud máme třeba vlastní zahrádku, tak poměrně velkou plochu zabírá trávník. Když se o něj budeme dobře starat, tak se mu bude dařit, což dělá celý prostor o dost hezčí. Důsledkem je také, že rychleji poroste a bude hustší. Proto je potřeba jej jednou za čas posíct, aby měla rozumnou výšku. Doba, kdy jej lidé sekali ručně kosou je dávno pryč, protože dnes tu máme sekačky. Záleží na tom, jak velkou plochu chcete síct.

benzínová sekačka

U těch menších postačí i elektrická sekačka, ale počítejte s tím, že má nižší výkon a musíte s sebou stále tahat šňůru. U akumulátorových je obsluha mnohem příjemnější, akorát baterie se za určitou dobu vybije a její životnost není věčná. Pro větší plochy je na místě zvolit dostatečně výkonnou benzínovou, přičemž té síla rozhodně nechybí. Pokud vybereme výrobce, který dbá na kvalitu, tak se dočkáme životnosti v podobě mnoha let. Pořizovací cena je sice vyšší, ale jak vidíte, tak výhody tu jsou značné.

Velké plochy

Jestliže potřebujme posíct velkou plochu, tak to není úplně záležitost pro ruční sekačku. Kdyby byla tráva v rozumné výšce a sekačka dostatečně výkonná, tak by to šlo, ale je to potom časově dost náročné a ekonomičnost nebude žádný zázrak. V takovém případě proto na scénu nastupují traktůrky i velké traktory, které mají slušný záběr. Co když byste potřebovali takovou plochu posíct, ale nemáte na ní potřebné stroje?

sečení trávy

Pak tuto práci dejte do rukou údržbě zeleně Praha. Věnují se pozemkům s rozlohou 5 000 metrů čtverečních a více. Na trhu působí přes 14 let, za které nasbírali mnoho spokojených zákazníků. Navíc mají v rukávu i těžkou techniku, která si poradí s náročnějším terénem, dost vysokou trávou a tak dále. Zkrátka na sečení jsou to odborníci ze všech možných úhlů pohledu. Kromě těžké techniky mají však i strunovou kosu, takže není problém s pomocí ní dotáhnout sečení až do konce tam, kde se větší stroje nedostanou.