Skvělí mladí podnikatelé České republiky

Víte co je to Skvělí mladí podnikatelé České republiky? Jedná se soutěž pořádanou vysokými školami a oceňují senejlepší a nejinovativnější počiny mladých podnikatelů. Rozhodně se nejedná o jedinou soutěž tohoto druhu v České republice.
svítící tablet
To skýtá prostor pro diskuzi, kdy je vlastně ideální začít podnikat a tváří v tvář úspěchům mladým podnikatelům ve věku vysokoškoláků a někdy dokonce středoškoláků, se nabízí jasná odpověď: co nejdříve.
Opravdu.Mladý člověk je velmi inovativní, flexibilní a kreativní. Má všechna ta superlativa, která očekávají personalisté na svých pohovorech. Proč nabízet svůj velký potenciál druhým, když můžete rozvíjet sebe samai své vlastní podnikání.
Samozřejmě, že rodiče těchto mladých nadaných podnikatelů mohou namítat, že to není úplně nejlepší nápad. Vždy hrozí riziko „krachu“. Přesto je pro začátek podnikání v mládí ta nejlepší doba. Pojďme se podívat na důvody, proč je to ideální doba.
 maska opice

Výhody mladého podnikatele

  • Mladý podnikatel zatím žije doma u rodičůa může zatím využívat plný servis rodičovské péče. Netrápí ho, že v případě neúspěchu přijde o bydlení
  • Mladí lidé jsou často velmi sebevědomí,což není rozhodně nutně špatné. Zvláště v podnikání je to velmi užitečné.
  • Dotyčný dosud je svobodný.Nemusí se tedy ohlížet na manželku či dokonce na rodinu. Může si jít s čistým svědomím po vlastní ose.
  • Může se stát, že něco nevyjde a mladý člověk bude muset stávající podnikání zanechat a přijít s něčím novým, nebo se zapojit do běžného pracovního procesu. Nicméně i špatné zkušenosti jsou nenahraditelné a příště už dotyčný bude mnohem chytřejší.
  • Mladí lidé mají ještě hlavu plnou nápadů a ideálůa dokáží je mnohem snadněji dosahovat, než lidé, kteří už přece jen vědí, o čem život je.

 šťastný mladík
Samozřejmě bychom našli i nezanedbatelná rizika jako třeba nezkušenost, příliš velká důvěra nebo naivita. Nicméně rozhodně platí, že kdo nic nedělá, nic nezkazí.