Spočítejte si, co potřebujete

Využíváte občas nějaké výpočty nebo kalkulačky na internetu?

Začněme do klasické kalkulačky, která umí základní matematické úkony, ale i některé trochu nadstandardní, jako třeba převody mezi desítkovou a dvojkou, nebo nějakou jinou soustavou.

Mnoho z těch, kteří se rozhodují začít hubnout, tak hledají na internetu kalkulačku BMI, aby se přesvědčili, že mají opravdu nadváhu. Ale nejen výpočet BMI najdeme na internetu. Také nejrůznější kalkulačky na výpočet kalorií každého jídla, co přes den sníme, energetický příjem i výdej se může hubnoucím hodit.

kalkulačka

Hledáte si nové zaměstnání a nejste si jistí přepočtem hrubé a čistí mzdy? Máte na internetu kalkulačku na hrubou a čistou mzdu. Pokud vám budoucí zaměstnavatel nabízí hrubou mzdu, určitě se vyplatí spočítat si, kolik opravdu dostaneme na výplatu. I dovolenou si můžete na kalkulačce spočítat, pokud neodpracujete u zaměstnavatele celý kalendářní rok.

Také kalkulačky, které nám spočítají, kdy půjdeme do důchodu a kolik dostaneme přibližně peněz. Ale pokud jste mladí, tak to raději ani nezkoušejte. Mohli byste se dostat do depresí.

I výši mateřské a rodičovského příspěvku si můžeme plánovat na online kalkulačce.

kalkulačka

Také banky nabízející půjčky, leasingy, úvěry či hypotéky mají na svých stránkách nejrůznější kalkulačky, s kterými získáte aspoň přibližnou představu, kolik si můžete půjčit, jak dlouho byste spláceli a jaká by byla splátka. Totéž si můžete spočítat u americká hypotéka kalkulačka, což je nebankovní půjčka, při které nemusí mít nadstandardní příjmy, a dokonce můžete mít zápis i v rejstříku neplatičů, a půjčku vám na oplátku za zastavenou nemovitost vždy schválí.

Online kalkulačky jsou výhodným šetřením času, pokud se potřebujeme rychle zorientovat v tom či onom. V reálu sice může být všechno trochu jinak, ale základní vědomost tím získáte.