Spotřebitelské úvěry od bankovních i nebankovních subjektů

Spotřebitelské úvěry je možné získat jak u bankovních, tak i nebankovních společností velmi snadno. Povětšinou se jedná o menší úvěry, u kterých není zapotřebí zástava nemovitosti. Jenže pro jaký subjekt se rozhodnout, když jejich produkty jsou více či méně podobné?

Nebankovní půjčka pro rizikovější žadatele

Bankovní domy posuzují každého žadatele individuálně a může se proto stát, že některým z podmínek zkrátka nedokáže vyhovět. Odhází domů s nepořízenou a navíc je jeho neúspěšný pokus o úvěr zaznamenáván v registrech dlužníků. Pokud tedy neuspěje v jedné bankovní instituci, jen těžko se může ucházet o úvěr v jiné. A přesně v takovou chvíli přichází na scénu nebankovní společnosti, které jsou v tomto ohledu ke svým žadatelům přeci jenom shovívavější.

Smlouva o úvěru

Nebankovní půjčku mnoho lidí volí pro její benevolentní podmínky, ale také rychlost vyřízení. Zatímco v bance si vyčkáte mnohdy i několik týdnů, v nebankovní společnosti můžete peníze získat i na počkání. I z tohoto důvodu se frekvence nebankovních úvěrů zvyšuje s Vánocemi nebo v období letních dovolených. Kdy chce spousta lidí dopřát sob i svým blízkým to nejlepší. U nebankovních úvěrů je ale zapotřebí počítat s vyšší úrokovou sazbou, dovolená nebo dárky pod vánočním stromkem se mohou několikanásobně prodražit.

Podmínky smlouvy

Nebankovní půjčka je vlastně neúčelový úvěr Americkahypoteka, u kterého není zapotřebí dokládat záměr využití. Účelové jsou spíše hypotéky, které jsou určeny k financování vlastního bydlení. Díky účelovosti i zástavě nemovitosti ale nabízí dlužníkům výrazně výhodnější úrokovou sazbu s fixací i na několik let.

Bankovní půjčka jako záruka jistoty

Pokud si chceme půjčit, naše první cesta povede jistě do banky. Ty v očích většiny z nás představují ztělesnění férovosti. Výhodné jsou ovšem za předpokladu, že své pohledávky splácíte bez problémů a včas.