Chaty

V České republice má hodně lidí svou chatu, na kterou jednou za čas jezdí si odpočinout. Většinou je to někde mimo bydliště, navíc lidé, kteří mají byt si odpočinou od městského ruchu a užijí si přírodu. Většinou tedy chatu mají lidé, kteří bydlí v bytě, protože si chtějí vyjet někam do svého. Většinou na pozemku této chaty i pěstují různé věci, protože v bytě moc nemohou a vynahrazují si tak toto bydlení v bytě. Někteří mají chatu opravdu vymazlenou a krásnou, někteří nemají pouze chatku, jakou si představíte, ale mají doslova velkou chatu, která patří více rodinám a střídají se, kdo tam kdy pojede.

chata

Je to dobrý nápad, protože pak všelijaké náklady všichni rozdělí a platí jen určitou část, což se hodně vyplatí. Navíc čím více peněz, tím může být chata hezčí a luxusnější, někteří si tak na chatu umístí třeba vířivku a podobně, někdo chatu dokonce pronajímá ostatním lidem, těží z ní tak také nějaké peníze. To se vyplatí, z nich pak chatu třeba opraví či přidá něco nového. Chaty jsou taková specialita Čechů, protože za dob komunismu bylo možno si vyjet jen do České republiky, lidé si tak koupili něco, kam mohou jezdit, proto je v naší republice tolik chat a jsou většinou staré, protože právě v této době si chatu pořídili nebo postavili.

srub

Mohli tak jezdit někam, kde byli ve svém ale zároveň trochu jinde, lidé si totiž chaty staví většinou v přírodě, někde na horách, aby si také užili okolí. Někteří ji ale mají i blízko bydliště a ta slouží převážně k tomu, aby na zahradě mohli pěstovat zmíněné bylinky, zeleninu a podobně, což se v bytě pěstovat nedá, logicky. Někdo má dokonce postavený srub, což je něco podobného jako chata, ale vyznačuje se spíše speciálním vzhledem. Je tvořen velkými trámy, které jsou vodorovně položeny na sebe a v rozích jsou překříženy. Vypadá to tak velmi horský a většinou se to také v horách staví. Vevnitř bývá masivní schodiště do srubu Fa-havlicek.cz, které se tam dokonale hodí a souzní s touto řekněme masivní chatou.