Chlór nebo slaná voda

Chlór nebo slaná voda

Možnost výběru

Každý bazén si vyžaduje patřičnou péči, aby se nám v něm voda nezkazila a my se mohli bez obav v ní koupat. Když se podíváme na nejpoužívanější způsob zajištění dobrých chemických vlastností, tak se jedná o požívání chlóru. Je to totiž z toho důvodu, že spolehlivě likviduje bakterie s víry a nedá možnost zeleným organismům se množit. Při požívání musíme dbát na správné dávkování, aby látky bylo ve vodě tak akorát a vyhnuli jsme se nežádoucím účinkům.

čirá voda

Mnohdy to probíhá tak, že se na začátku sezóny použije aktivní chlór, který do vody dodá nárazově větší množství. Potom už se požívá ten klasický stabilní. U bazénu se slanou vodou to funguje jinak, protože obsah chlóru v soli se uvolňuje přes elektrolýzu. Když použijeme soli dostatek, tak dezinfekce postačuje. Zároveň sůl je šetrnější a je to jasná volba pro lidi, kteří mají třeba kvůli alergii problémy s bazény, které používají klasický chlórový přípravek.

Výhodný nákup

Pamatujte já to, že při požívání soli musí být vhodné jednotlivé části bazénu. Typickým příkladem je čerpadlo, protože tato voda by obyčejné mohla snadno poškodit. Dejte při nákupu a zapojování bazénu pozor, jaké výrobky používáte. Jak už jsme si zmínili, tak sólo musí být ve vodě dostatek, protože když použijeme moc, tak to není vhodné a při malém množství nedosáhneme potřebných dezinfekční účinků.

hrst soli

Abyste měli jistou, že bude mít potřebnou účinnost, tak zakupte kvalitní sůl do bazénu Chlorito.cz. Oproti té klasické totiž prošla několika cykli rekrystalizace, aby byla zajištěna její vysoká čistota. Pro představu balení o hmotnosti 25kg zakoupíte s cenou pod tři stovky, a to se jedná o nejmenší balení, které se prodává. Čím větší totiž zakoupíme, tak tím levnější bude cena za 1 kg. Pro salanizační jednotku je to dobrá volba, takže zajistí dostatečnou dezinfekci i Vaší vodě, aby byla stále čistá a krásná.