Elektronické knihy neboli e-books

V dnešní době snad každý vlastní mobilní telefon či tablet. Pro vášnivé čtenáře se v tomto případě vyplatí investovat do čtečky knih. Nicméně číst elektronické knihy je dostupnou možností prakticky pro každého. V online světě téměř nic není nemožné a nedostupné. Naopak! Vše je k mání a to i většinou dříve, než je potenciální získání tištěné verze, což platí i pro elektronické knihy.
ebook a brýle
 
Co jsou e-books
 
Především se jedná o stále více častěji čtené knihy. Nachází si neustále více čtenářů a příznivců. Elektronické knihy jsou alternativou literatury v digitální podobě, tj. převážně se jedná o soubory v různých formátech obsahující literární skvost neboli dílo. Je třeba zmínit, že elektronické knihy nejsou jen pouhou verzí tištěné knihy převedené do online či elektronické alternativy. Naopak. Elektronické knihy dosahují mnohdy vyšší kvality než tištěné, neboť poskytují jisté potenciální výhody. Jako například lze uvést možnou animaci či video. Stejně tak je příznivé, že není třeba absolvovat cestu do knihkupectví pro danou knihu, či objednat na internetu a čekat na obdržení. Elektronickou knihu si zakoupíte. Poté po stažení se ihned můžete pustit s chutí do četby.
 kindle ebook
Výhody elektronických knih
 
·         nové tituly jsou většinou dříve k dostání v elektronické podobě,
·         šetří čas a místo,
·         finančně dostupnější, levnější oproti tištěné verzi knih,
·         alternativa audio-textu – poslech knihy,
·         v rámci čtení prostřednictvm čtečky – lze si podsvítit text, pro lepší čtení,
·         e-kniha není nikdy nedostupná skladem, vždy je k dostání pro užití si četby,
·         v případě nákupu odpadá cena za dopravu zboží,
·         lze si přizpůsobit – většina čteček nabízí možnost změny velikosti písma, atd.
 
Jak a kde online získat e-knihy?
 
Samozřejmě místem pro získání e-knihy je online svět neboli internet. Je mnoho serverů zaměřující se konkrétně na nabídku elektronických knih. Avšak i nejen větší knihkupectví poskytují možnost zakoupení e-knihy online. Stačí si jen vybrat. Určitě je lepší se zaměřit na známější obchody s rozsáhlejší nabídkou.