Jak na společný dluh co nejlépe

Přemýšlíte o tom, že byste si vzali společný dluh s vaším druhem či družkou, manželem či manželkou? Jedná se o super věc, protože budete na splácení dva a vždycky si můžete pomoci, když bude nejhůř. Taková americká hypotéka bez registru poté získává úplně jiný směr, protože nejenže dostanete více, ale ještě to na vás nebude tak moc tíhnout, jako když si úvěr vezmete sami a nejste pod takovým stresem s tím, že peníze si můžete užít společně. Takže jak na to?
každý přiloží část skládačky

  1. Domluvit se kde co jak a proč

Na co peníze použijete, kam půjdou, co se za ně nakoupí, co se s nimi bude dít. Kde si je půjčíte. Jaké podmínky, co čekáte a co požadujete. Kdo a jak bude co splácet, jestli na poloviny či nějaké poměrné části. Jak by to bylo v případě rozchodu / rozvodu a čím se bude ručit. V tomto bodě máte více než dost věcí na diskuzi.

  1. Výběr vhodné společnosti

Vhodná úvěrová společnost či banka je naprostý základ. OD toho se odvíjí nejen výše splátky a úroky apod., ale také komunikace, podpora, případná domluva s věřitelem na úpravě splácení – to jsou všechno bonusy, které se vyplatí mít. A právě proto byste měli výběru společnosti přikládat snad největší prioritu mezi vším tím ostatním.
jeden a jeden je láska

  1. Splácení

Tak jste si tedy společně půjčili peníze a teď si je nějakým způsobem užíváte. Gratulujeme a posíláme pozdravy. Splácení byste měli mít vyřešeno v bodě 1). Jakmile se naskytne jakýkoliv problém, je třeba to druhému říci, ať se může připravit. Vůbec není nic špatného na tom, že jeden měsíc zatáhne splátku manžel či druh A a druhý zase manžel či druh B. Vše je jenom o domluvě, přesně proto jsme se v bodu jedna toliko domlouvali. Splácení má přednost před čímkoliv jiným, tam musí jít ty peníze. Protože raději rychle splatit a mít to hotovo, než splácet déle a s bolestmi.

  1. Předčasné splacení

Vynikající institut, který byste určitě měli požadovat po společnosti a který byste měli využít. Splaťte půjčku, co nejdříve to půjde, protože nejen ušetříte, ale ještě k tomu všemu budete mít dříve klid a pohodu. Všechny volné prostředky, které by normálně šly někam „do éteru“ vložte do půjčky.

  1. Refinancování

Pakliže zjistíte, že vám někde dají daleko lepší podmínky, refinancujte. Vyplatí se to a bude vás to stát méně a ani tolik práce to nezabere.