Proč jíst min. 5x denně

Myslíte si, že když celý den nejíte, tak to zachrání ten jeden rohlík s máslem, který si rychle namažete před tím, než jdete spát? TO se šeredně mýlíte, protože vás do pár let udeří takový zdravotní stav, který bude tak špatný, že se z toho klidně i pověsíte do náruče doktorů. Samozřejmě, pokud chce člověk zhubnout, tak si říká: „Nebudu jíst a logicky zhubnu“, to je ale ta naprostá a největší hloupost, kterou můžete i tak udělat. A to teď mluvíme jenom o lidech, kteří chtějí zhubnout a přehoupnout se do nezdravého životního stylu s tímto „hubnutím“. Dnes se ale bavíme o lidech, kteří nejedí, protože nemají hlad, nechce se jim vařit, „stačí jim jenom něco lehkého“ apod. Tihle lidé brzo skončí na marách, a pokud ne, tak jim všichni pogratulujeme k příjemnému huntování těla.
chřest se steakem.jpg

Chlastat to jo, ale že by člověk uvařil

Dát si panáka je vždycky lehčí než si pořádně uvařit. Pivaři mají pupky a břicha proto, že nesprávně jí, ne proto, že by jedli málo nebo hodně. Ale celý jejich trávící systém je tak na dvě věci, že je pro ně problém stravu nějakým rozumným způsobem vstřebat. Klobásky a utopenci také nejsou žádným super jídlem.
losos se zeleninou.jpg

Člověk by se měl donutit uvařit si minimálně třikrát denně s tím, že poté by měly následovat alespoň dvě svačiny mezi jednotlivými chody. I kdyby to byl jenom jogurt nebo třeba rohlík, je to jedno. Člověk ale musí konstantně jíst, aby si tělo navyklo mít nějakou spotřebu. Nutná dávka pohybu tu být musí, ale základem je nejdříve správné stravování. Protože jakmile budete mít více energie, nebudete vědět, kam dřív skočit. Ale z čeho přesně si máte vzít tu energii, pokud si opravdu dáte jedno jídlo denně? Z toho rádoby oběda, co si kupujete v té předražené restauraci na rohu? To těžko. Nebo krabičková dieta – taková rozmařilost, za kterou jsou lidé schopni dávat dvakrát větší peníze, namísto toho, aby si večer předtím sedli a uvařili si i na další den nebo rovnou na celý týden.