Provoňte si svůj byt raz dva, poradíme jak na to

Většina z nás zná ten příjemný pocit, když vejdete k někomu domů a tam to voní. Určitě si pamatujete na „vůni“ ze školní jídelny, když byla k obědu ryba. Nikdo z nás nechce, aby to doma podobně zapáchalo. Jak se ale zápachu v bytě vyhnout?

Čerstvý vzduch

Nejlepší vůně je čerstvý vzduch.

otevřené_okn

Když už smažíte či vaříte rybu či něco podobného, nezapomeňte zapnout digestoř na maximum a otevřít alespoň na chvíli okna. Větrat byste měli několikrát denně a v každém ročním období. I pokud topíte, otevřete na pár minut okna, aby se vyměnil vzduch. Studený vzduch z venku se rychle a snadno ohřeje, nebojte se. V létě, když je venku nesnesitelně, zdá se, že je větrání kontraproduktivní. Není to ovšem pravda. Větrejte v noci, když se ochladí a do oken pověste mokré utěrky či závěsy, aby se vzduch doma zvlhčil a tím i ochladil.

Osvěžení vzduchu a prací prášek

Pokud máte rádi silné vůně, pořiďte si domů osvěžení vzduchu například do zásuvky. Mnohdy stačí, když ho zapojíte například třikrát denně na dvacet minut. Nemusíte se bát, že osvěžení vzduchu bude nějak kazit vzhled vašeho interiéru. Bývají velmi elegantní a nenápadné. Pokud se bojíte škodlivosti látek, vždy si důkladně přečtěte složení, ale většina osvěžení by neměla být zdraví škodlivá. Dům vám provoní i právě vyprané oblečení. Postačí, když používáte prací prášek s příjemnou vůní a pokud používáte aviváž tak ještě lepší. Provonění bytu je tím stoprocentně zajištěno.

Hřejivý a voňavý plamen

Miluje to většina z nás.

obchod se svíčkami

Obzvláště v pochmurném podzimním a zimním období. Přijdeme domů z práce za tmy, a abychom si vytvořili příjemnou atmosféru, zapálíme si oblíbenou svíčku. Už jen pohled na hořící plamen je uklidňující, a pokud ještě dům voní buď po sladké vanilce, svěžím citronu či lesním jehličím, je to maximální relaxace. Na internetu si můžete vybrat mezi ohromným množstvím svíček a dekorací. A pokud si přeci jen chcete vůni očichat, v téměř každém městě najdete malý příjemný obchůdek se svíčkami.