Víte, zda máte ideální váhu? Jestli ne, můžete si to snadno vypočítat.

Chtěli byste vědět, zda máte ideální váhu nebo jestli potřebujete nějaké to kilo shodit? Vypočítat si to můžete snadno. Jak na to? Je to snadné.

Víte, zda máte ideální váhu? Jestli ne, můžete si to snadno vypočítat.

Nejste spokojení se svou postavou nebo byste rádi zjistili, jak na tom ve skutečnosti jste? Pokud nevíte, zda máte pořád ještě zdravou váhu nebo už máte pár kilogramů navíc, můžete si to snadno spočítat. BMI index je číslo, které udává, zda člověk patří do skupiny lidí s nízkou váhou, ideální váhou, nadváhou nebo obezitou. Toto číslo je sice pouze orientační ale je dobré ho znát. Možná to bude pro vás impulz, na který čekáte. Pustíte se do hubnutí?

food-eating-candy-chocolate

Jak to funguje?

BMI výpočet zvládnete hravě sami, poslouží vám k tomu chytré kalkulačky, které lze nalézt na internetu. Toto číslo vám jinak může vypočítat i lékař, výživový poradce nebo osobní trenér. Pokud se svěříte do rukou odborníků v oblasti hubnutí, počítejte s tím, že tohle číslo určitě budou chtít znát. K tomu abyste své BMI získali, pak nutně potřebujete znát přesnou váhu, výšku, věk a samozřejmě i pohlaví. Přesným výpočtem z těchto údajů se následně získá číslo, které podle tabulky zařadí konkrétního člověka do kategorie, kam patří.

Skvělé na tom je, že právě takto se můžete konečně dozvědět pravdu o tom, zda skutečně potřebujete nutně zhubnout nebo jestli patříte k těm šťastným a vaše váha je naprosto normální. Pro mnoho lidí se právě výpočet BMI indexu stává stěžejním v rozhodnutí, zda změnit životní styl nebo nikoliv.

pexels-photo-317157

Můžeme na to spoléhat stoprocentně?

Pozor ovšem na to, že jde o číslo orientační. Mnozí odborníci se domnívají, že není úplně přesné neboť z údajů, ze kterých se číslo počítá, se nedá stoprocentně zjistit, kolik má v těle daný člověk tuku a kolik naopak svalů. Což může být zavádějící.

Svou váhu však nepodceňujte, pokud vás trápí delší dobu vyšší tělesná hmotnost, měli byste s tím začít něco dělat. Nezapomeňte, že dlouhodobě vysoká tělesná hmotnost může způsobovat řadu zdravotních problémů.

K dosažení ideální váhy stačí změna životního stylu a trocha pohybu. Pustíte se do toho?