Společnost s ručením omezeným

Při podnikání se řada lidí ubírá cestou společnosti s ručením omezeným, protože mají svou vlastní firmu a kdyby neprosperovala, tak se právě ručí omezeně.

Společnost s ručením omezeným

Založení podnikání

Taková společnost má rozhodně několik výhod, a proto se na ni pojďme blíže zaměřit. Hned tou první je, že můžeme lehce přepsat vlastníka, což se hodí v situaci, kdy by došlo k prodeji.

ukazijíví podnikatel

Lidé si ji často zakládají tuto společnost kvůli nižším daním, ovšem na druhou stranu podléhá dvojímu zdanění. Jestliže stojíte úplně na začátku, kdy se hodláte rozjet své první podnikání, tak je tu otázka, jestli si založit živnost či společnost. Do začátku je doporučovaná cesta OSVČ, protože je tu jednodušší účetnictví a daňová evidence, což spousta lidí nemá moc v oblibě. U živnosti musíme pamatovat na ručením svým majetkem, a navíc se tu platí zdravotní se sociálním pojištěním, což je další částka do mínusu. Musíme tedy zvážit, jaké v daném podnikání riziko, abychom neriskovali, že přijdeme o svůj majetek. Přeci jen u společnosti s ručením omezeným nám třeba i při krachu zůstane osobní majetek, takže se vyhneme řadě nepříjemnostem.

Majetek v bezpečí

Obecně tento typ společnosti se řadí jedním z nejpopulárnějších, což si můžete i sami ověřit, protože v obchodním rejstříku je řada velkých firem zapsaných jako s.r.o. Počáteční vklad může být klidně 1 Kč, ovšem je doporučována suma větší, kdy se navíc počáteční kapitál zapisuje do rejstříku, takže si jej může každý prohlédnout. Lze za sebe ručit omezeně https://www.hypoteka-bez-registru.net/lze-za-sebe-rucit-omezene/, což se vždy hodí, protože nikdy si nemůžeme být naprosto jisti, že bude firma prosperovat a nedojde ke krachu.

tým podnikatelů

Skvělá je tu možnost rozdělení pozic a podílů, protože můžeme zapsat pod společnost majitele a potom rozdělit různě společníky. Takto třeba můžeme jít do podnikání s více lidmi, kdy se to lépe táhne. Je tu i valná hromada, jenž se při důležitějších událostech a rozhodnutí svolat, kde se hlasuje, jestli návrh projde či nikoliv. Takže zabráníme tomu, aby jednotlivec konal za našimi zády. Společník má právo na určitý podíl ze zisku, kdy se o vyžití zisku samozřejmě také jedná.