V létě ohřeje, v zimě ochrání

Pokud patříte ke skupině lidí, co si raději nepořídí na letní období vysněný bazén, protože by se o něj museli starat, pak máte pravděpodobně nějaké mylné informace.

špinavý bazén

  • Vy jste totiž přesvědčeni, že se stanete doslova otrokem vašeho letního koupaliště.
  • Tak to je velký omyl.

Pokud to vezmete za správný konec, budete si skoro neustále moci jen užívat a nebudete mít téměř žádné starosti. Důležité je, abyste se správně vybavili. Co budete potřebovat? Rozhodně se doporučuje mít v zásobě bazénovou chemii.

  • Pokud byste viděli, že je voda začíná kazit, je zapotřebí zasáhnout.
  • Nejlépe je pečovat o tuto záležitost průběžně.

Ale i v tomto případě si můžete práci trochu usnadnit a také si ušetřit výdaje.Pokud svůj bazén v případě vaší nepřítomnosti zakryjete https://www.chlorito.cz/bazenove-folie-a-plachty, nebude do něho padat nepořádek a tím pádem se nebude muset čistit a ani tak často ošetřovat chlorem a jinou chemií.

Pod plachtu se nic nedostane

Nejhorší situace asi nastane ve chvíli, kdy přijde nečekaně silná letní bouřka a do vašeho blankytně čistého koupaliště vám nanosí vše, co v okolí pobere. To je chvíle, kdy by majitel bazénu nejraději použil místo jemné bazénové chemie nějakou DEMOLIČNÍ TRHAVINU.

  • Nedopusťte, abyste došli do těchto konců!
  • Přikryjte bazén vhodnou speciální plachtou, která žádné nečistoty do vody nepustí.

bazén v domě

Výrobci příslušenství k našim soukromým koupalištím ovšem nenabízejí pouze tento jeden druh plachty. V nabídce najdete i solární, která vám poskytne ještě jednu službu navíc. Dokáže ohřát vodu za pomoci sluneční energie. Jestliže na zimu svůj bazén neuklízíte (máte například typ, který je trvale zapuštěný v zemi), pak se vám bude jistě hodit zazimovací plachta. Je vyrobena z materiálu, který je velice odolný vůči povětrnostním vlivům a tudíž vydrží i silnější mrazy.