Žádné diety, ale zdravý životní styl

Kdo by nechtěl být zdravý a cítit se dobře? Není zde žádné věkové omezení, nejedná se totiž o žádné drastické diety. Ale je zde jediný problém, změnou může člověk projít pouze v případě, že sám opravdu chce, bez výmluv a klamání sebe samotného. Jak jsem psala už výše, není to těžké, ale samozřejmě zadarmo také ne, je třeba snaha, chtíč, píle, vytrvalost a čas. Zde je pár bodů, které vám ve všem pomůžou.
Zelenina, ovoce, ořechy, houby
Alkohol
Nemilá informace pro lidi hodující alkoholu, ale fakta nezměníte. Alkohol je velmi kalorický, při konzumaci alkoholu přijímáte tzv. prázdné kalorie, které pro tělo nejsou nijak prospěšné, protože díky nim nepřijímáte žádné živiny, jen urychlují ukládání tuků, po čemž asi zrovna netoužíte. Mimo to alkohol podporuje chuť k jídlu. Řekli byste, že 0,5 litru piva 12° odpovídá zhruba jednomu Cheeseburgeru?
Lenost
Musíte ji překonat, protože bez pravidelného cvičení a jídla se to neobejde. Fyzická aktivita je pro redukci nevyhnutelná a pro tělo nesmírně prospěšná. Ideální by bylo jíst 5x až 6x denně, což obnáší připravování si snídaní, svačin, obědů a večeří, nestačí se tzv. zaplácnout nějakou sušenkou.
Strava
Pestrá strava plná základních živin jako bílkoviny, sacharidy, vitamíny, minerály, zdravé tuky.
 Zdroje – bílkovin-maso, ryby, mořské plody, vejce, mléčné výrobky, sója, ovoce, zelenina, ořechy, semínka.
             – sacharidů– celozrnné těstoviny, pečivo, těstoviny, ovesné vločky, luštěniny, ovoce, med, brambory, rýže.
              – vitamíny– ovoce(mango, třešně, jahody), zelenina (mrkev, rajčata, špenát), maso (játra), ořechy, luštěniny, ryby.
              – minerály– vápník (luštěniny, vlašské ořechy, sezamová a slunečnicová semena, mléčné výrobky), hořčík (zelená listová zelenina, luštěniny, celozrnné obiloviny), fosfor (maso, vaječný žloutek, ryby), draslík (brambory, luštěniny, ořechy), sodík (sůl), železo (otruby, luštěniny, vnitřnosti, maso), zinek (cibule, klíčky, otruby)
               – zdravé tuky-avokádo, máslo, kokosový olej, extra panenský olivový olej, rybí tuk, ořechy, vejce.
Vše by, samozřejmě mělo být ve správném poměru, protože při nadměrné konzumaci získáte opačný výsledek, než jste očekávali. Vyhněte se klasickému cukru, ten k životu nepotřebujete, nekupujte si ovocné jogurty, radši sáhněte po bílém a dejte si do něj ovoce. Cukr se dá snadno nahradit sladidly jako např. javorový a rýžový sirup, med, stévie. Studujte obaly na potravinách a jejich složení, protože takhle budete mít přehled o tom, co jíte, hlavně nikdy nevěřte nápisům FITNESS, je to jen reklamní tah a lákadlo pro lidi, co se snaží zhubnout, ale teprve začínají, tudíž nemají dostatek informací. Smažené potraviny na oleji pokud možno vyřaďte, vše se dá připravit zdravěji. Pšeničná mouka taky k hubnutí nepřispívá, je pro člověka hůře stravitelná a po jejím vysazení se nebudete cítit tak těžce, nahraďte ji třeba žitnou moukou, kukuřičnou moukou, špaldovou moukou, pohankovou moukou.
Ženy cvičící jógu
Dostatečný pitnýrežim je důležitý, měli byste vypít denně alespoň 2 litry minerální vody nebo neslazeného čaje.
Dostatek spánku je důležitější než si myslíte, bez dostatku spánku nemůže metabolismus správně fungovat.