Zbavte se vad na kráse rychle, a snadno

Vyladit svůj vzhled k dokonalosti a zbavit se všeho, co se nám nelíbí, se může zdát nesnadné, ale je to vlastně docela jednoduché. Stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel.

ženský obličej

Vlasy

Toužíte po krásných, pevných a zdravých vlasech, ale namísto toho se vám na hlavě každé ráno zjeví jen neupravené hnízdo suché slámy, jehož uhlazení zabírá mnoho času, a nikdy nedosáhnete kýženého výsledku? O vlasy stačí správně pečovat. Jak? 

  • Správná strava – strava je pro vlasy, jejich růst a kvalitu, velmi důležitá. Ořechy, ryby, ovoce a zelenina jsou stěžejním prvkem pro růst krásných a zdravých vlasů.
  • Pravidelné mytí – vlasy byste si měli umývat alespoň jednou za dva dny, a to správným šamponem, který je určený právě pro váš typ vlasů. Vlasy si neoplachujte ve vaně, ale vždy šampon splachujte sprchou, a ujistěte se, že jste jej smyli všechen. Nezapomínejte ani na kondicionér, který by se měl nanášet především na konečky.
  • Vlasová výživa – a to ta vnější, v podobě různých vodiček, a balzámů, může udělat zázraky.
  • Vitamíny – v lékárně můžete zakoupit vitamíny, které vám pomohou udržet vlasy zdravé, a krásné.

barevné vlasy

Pleť

Neméně důležitá je péče o pleť. Její pravidelné mytí a krémování je základem, spolu s dostatečnou hydratací jak zevně, tak zevnitř. Dodržovat pitný režim pomáhá zabránit vzniku akné, nebo předčasnému stárnutí pleti. Jak tedy pečovat o pleť?

  • Správná strava a pitný režim – dostatečný přísun vody, spolu se zdravou, vyváženou, a nemastnou stravou jsou pro pleť základem.
  • Odpočinek a pohoda – nedostatek spánku způsobuje, že vaše pleť bude mdlá, a povislá. Stres zase zapříčiní pocení, pupínky, a kruhy pod očima. Dostatečný spánek, a pravidelná relaxace jsou pro vaši pleť důležité.
  • Odličování – toto platí především u žen, ale i u mužů, kteří používají make-up. Make-up totiž zanáší póry. Pokud tedy nikam nemíříte, nechávejte pleť dýchat, a když už, tak se každý večer správně a pořádně odličte, a nezapomeňte si pak umýt tvář dostatečným množstvím vody.