Koenzym Q10 aneb pomoc pro vaši krásnou pleť

Látka, která svou existencí zasahuje až do daleké historie. Avšak do podvědomí veřejnosti se koenzym Q10 dostal až v roce 1978. Postupem poté zaznamenal celosvětový ohlas díky význačnému účinku. Došlo k založení odborné společnosti pod názvem International Coenzyme Q10 Association.

rozdíl na pokožce

Koenzym Q10 neboli zázračná látka

Někdy se lze shledat s označením vitamin Q. Jedná se o látku, která se sice vyskytuje v lidském těle, zejména se nachází v mozku, játrech a v buňkách srdečního svalu. Nicméně z fyziologického pohledu se nejedná o vitamin, protože tělo je schopno si tuto látku vytvořit samo, není jen závislé na příjmu prostřednictvím potravy. Koenzym Q10 je tak pro lidské tělo nenahraditelný a nelze být nahrazen žádnou jinou alternativou ani sloučeninou.

Kdy dodávat tělu koenzym Q10?

U zdravého jedince je potřebné množství látky zajištěno konzumací potravin a zároveň i vlastní produkcí. Nicméně s přibývajícím věkem a to u někoho již po dvacátém roku, nastává pomalý pokles. Po čtyřicátém roku věku je v těle této látky již jen polovina. Vzhledem k tomu, že se jedná o zázračnou a nikterak nahraditelnou látku, je tak požadavek na poskytnutí tělu mnohem vyšší.

laboratorní kádinky

Adekvátní je dodání tělu koenzym Q10 přírodní cestou. Sice na trhu je široký výběr různých doplňků stravy s koenzymem Q10. Ne všechny preparáty lze užívat dlouhodobě a ne vždy jsou dobrou volbou. Látka koenzym Q10 je obsažena v určitých potravinách, jako je například hovězí maso, játra, ledviny, sojový olej, burské oříšky apod. Nicméně doporučená denní dávka je třicet miligramů, tj. při dodání tělu potřebného množství by bylo zapotřebí sníst například půl kila sardinek denně, nebo naopak jeden kilogram burských ořechů apod. Což samozřejmě není reálné. Jestliže vaše tělo strádá. Ideální je snažit se dodat tělu koenzym Q10 přírodní cestou a podpořit nicméně přírodním doplňkem stravy.

V rámci kosmetiky je adekvátní používání produktů s obsahem koenzymu Q10 již od dvaceti či dvaceti pěti let věku. Nejedná se jen o použití kosmetických přípravků obsahujících tuto nezbytnou látku v rámci péče o pleť, ale zejména i o tělo, tj. tělové krémy s obsahem koenzymu Q10.

Koenzym Q10 aneb účinný proti stárnutí pleti

Koenzym Q10 má velkou výhodu v rychlém proniknutí přes pokožku do buněk. Tím tak zcela eliminuje vznik oxidačního stresu, který buňky právě do značné míry poškozuje. Prostřednictvím pravidelného poškození buněk dochází k předčasnému stárnutí pokožky, k jejímu oslabení, ztrátě barvy, pružnosti, jasu apod. Stejně tak negativní vliv má i sluneční záření.

Je známo, že Asiaté poskytují své pleti dvojnásobek času v rámci péče i použití prostředků oproti Američanům i nám Evropanům. Však také asijské laboratoře se zaměřují mnohem intenzivněji na veškerý výzkum v rámci ošetření a zlepšení pleti. O účinnosti a prvotřídní kvalitě asijské kosmetiky je všeobecně známo. Dokonce efektivnost asijské kosmetiky je v odhadu deset až patnáct let v předstihu před evropskou i americkou produkcí.