Vestavěné skříně na míru

Atypické prostory předsíně, podkroví či jiných netradičně řešených prostor je těžké využít do posledního koutu. Jenom tak nějaký nábytek tam prostě nepasuje, je proto třeba se obrátit na zakázku na míru. Jak postupovat při výběru zhotovitele a čím se vlastně liší od klasických skříní?

Největším rozdílem je to, že vestavěné skříně nabízí úložné místo v celém prostoru, kde se vyskytují. Mohou mít jakýkoliv tvar, šířku i výšku, navíc díky tomu, že jsou zhotovený na míru, perfektně zaplní prostor. Jejich výška se měří od podlahy ke stropu (či jinému limitujícímu prvku shora – zkosená stěna, jiné zařízení bytu atd.). Díky tomu, že de facto nemá dno, které by zbytečně ubíralo prostory, dochází k odstranění zbytečných mezer, které nelze nijak využít. Velkou výhodou je pak to, že se takto vyrobené úložiště vejde i do úzkých prostorů – chodeb, malých předsíní atd.

bed-1839184_960_720

Další výhodou zakázky na míru je to, že si můžete vybírat z jakéhokoliv designu, který uznáte za vhodná, či si dokonce z různých barev a stylů vytvořit vlastní variantu vzhledu. Dekor může být jednoduchý, dřevěný, skleněný či zrcadlový. Závisí pouze na vlastním uvážení. Úplně bez promýšlení ale barvy nevolte, pořádně si promyslete, jak bude vypadat zbytek interiéru, jestli vámi vybraná barva dveří skříně bude ladit ke zbytku. Snadno totiž může dojít k tomu, že si zbytečně vyberete výstřední barvu, která nejenže bude z prostoru křičet, přičemž vůbec nezapadne, zároveň se vám časem může omrzet.

folding-rule-1204117_960_720

Jak vybrat správného výrobce? Kvalitní výrobce většinou již nějakou dobu na trhu pobývá, má široké zastoupení, kladné recenze bývalých zákazníků a poskytuje nadstandardně dlouhé záruční lhůty, protože svým výrobkům sám věří. Před samotnou výrobou skříně u takového výrobce dostanete dopředu cenový rozpočet, který pak lze různě upravit dle představ zákazníka. Po výrobě přivezou a namontují produkt montážníci s praxí, takže se nebudete muset trápit s návody na papíře.