Ryanair varuje před ztrátou 300 pracovních míst

90 denní výpověď už byla personálu, který nebude potřeba od 28. října, vydána. Zároveň bylo oznámeno, že se v pobočce v Dublinu sníží počet letadel z 24 na 30 během zimního období. V Irsku byla uspořádána už třetí pracovní stávka v posledních pár měsících. Společnost na oplátku podnikla neobvyklý krok, kdy publikovala údaje o platech a výhodách zaměstnanců online a tvrdila, že piloti získávají mezi 190 000 – 220 000 eur ročně. Také řekla, že palubní personál získal za rok plat až 40 000 eur, což je více než dvojnásobek průměrné životní mzdy. Společnost zrušila před časem 16 letů z Irska, což postihlo přes 2500 cestujících.
schůdky do letadla.jpg

Ředitel společnosti Peter Bellew prohlásil, že je mu líto této situace, ale představenstvo se rozhodlo přidělit více letadel těm oblastím, kde budou v zimním období potřeba více. A také tam, kde je silný růst jako třeba Polsko. Tím pádem na určitých místech došlo na snížení počtu pracovních míst a oslabení podnikání na určitých trzích. Tyto ztráty se snaží kompenzovat přesunem, ale brání tomu časté stávky pilotů a je tak ovlivněna pověst ohledně spolehlivosti. Předběžné rezervace jsou poté rušeny a situace jsou nepříjemné pro všechny cestující.

Největší evropská společnost podle počtu cestujících nabídla přesunutí pracovních míst právě do Polska s cílem minimalizovat případné propouštění. Rovněž má společnost v plánu přesunout letadla z Dublinu do polské společnosti Ryanair Sun. Při tomto převodu však bude několik leteckých tras uzavřeno nebo na nich může být snížena frekvence.
křídlo letadla.jpg

V dalších týdnech se očekávají stávky palubního personálu a pilotů i v jiných zemích, kde Ryanair působí. Bude tak velkou výzvou zastavit probíhající rozbroje ohledně férových pracovních podmínek a uklidnit situaci v dalších státech jako jsou Španělsko, Portugalsko, Belgie a Itálie.