Vypěstovat si bohatou úrodu klíčků je snadné, rychlé a levné zároveň

Jestliže vás také oslovilo pěstování klíčků rostlin a váháte, zda se do něj máte pustit a rozšířit tak početné řady příznivců této stravy, tak neváhejte a běžte do toho. Je to levné, je to snadné a získáte tak to nejlepší, co vám příroda může nabídnout. Navíc si tak výrazně obohatíte svůj jídelníček.

fazolové klíčky

Pokud jde o to, co všechno budete k pěstování výhonků potřebovat, tak toho věru mnoho není. Jasné je, že to nejdůležitější ze všeho jsou semínka.
Pokud jde o to, která zvolit, tak máte na výběr z několika desítek druhů rostlin, záleží tedy pouze na vás, jaké jsou vaše chutě, a co vás osloví. Nebojte se experimentovat a zkoušet stále nové druhy, protože tak narazíte na opravdu zajímavé a skvělé chutě, ať už dáváte přednost velkým křupavým výhonkům anebo pikantním chutím. Při výběru semínek byste v první řadě měli dbát na jejich kvalitu a vždy vybírat taková semena, která nebudou nijak chemicky ošetřená.

Další pomůckou, kterou musíte mít ke klíčení semínek k dispozici, je vhodná nádoba. Pokud začínáte a chcete vyzkoušet, zda vám taková strava bude vyhovovat, a zda vás tento koníček bude bavit, můžete si vše vyzkoušet prakticky v libovolné nádobě od obyčejné plastové misky až po sklenici. Jako provizorní řešení, které vás vyjde prakticky zadarmo, se hodí větší zavařovací sklenice, které proděravíte víko do podoby síta. Ovšem pokud si vás klíčení semínek získá, tak pro vás bude ideální speciální nádoba na klíčení semen, jako je speciální sklenice na klíčení anebo stohovatelné misky z plexiskla.

polévka

A co musíte udělat, abyste sklidili bohatou úrodu?
Nejprve nechejte semena vydatně nasáknout vodou, takže je ponořte pod vodu na několik hodin, až nabobtnají. Poté vodu slijte a nadále už semínka udržujte pouze vlhká tak, že je několikrát denně prolijete čerstvou vodou a necháte okapat. Nádobu položte na teplé a světlé místo a uvidíte, že se za pár dní objeví klíčky a posléze i první lístky rostlin. A to je okamžik, kdy nastává čas sklizně!