Konečně hypotéka!

Jistě znáte taky ty případy, kdy se chcete třeba osamostatnit, ale nemáte nic, kam byste se mohli nastěhovat. Sice někdo má to štěstí, že zdědí dům po tetičce nebo tak podobně, ale není tomu vždycky tak Není pravidelně, že se z chudáka stane boháč za jeden jediný den. A já jsem nebyla výjimka. Nic jsme nezdědila. Možná, kdybych dědila, tak asi jen dluhy.

Budu hodně šetřit.

To bych se ani nedivila, protože já jsem v životě zažila už tolik smůly, že bych už další asi nechtěla zažít. Víte, fakt to bolí, když vás někdo velmi zklame. Já to zažila pětkrát a pošesté už bych to asi nedala. Proto jsem si řekla, že budu nějaký čas žít sama. Úplně sama bez partnera. Zatím si ani žádného hledat raději nebudu a dám si život do pořádku. A udělala jsem asi velmi dobře. Moje sestra mi doporučila si vzít hypotéku a koupit si vlastní byt. Nějaký malý, jen dvoupokojový. A doporučila mi nějakou, pro mě neznámou nebankovní hypotéku.

Chci si pořídit malý byt.

Jenomže já jsem taková, že se moc ve financích nevyznám, a tak jsem si řekla, že se raději s někým o tomto poradím. Myslím, že si raději vzít něco později, než něco rychle a pak toho třeba i jednou litovat. Musím říct, že na peníze a různé smlouvy jsem velmi opatrná a docela mám i z nich respekt. Jendou jsem totiž byla podvedená, když jsem si brala půjčku. Naštěstí je to i za mnou. Nyní mám v plánu si vzít nebankovní hypotéku. A uvidím, jak se mi podaří. Mým snem je si vzít zmíněnou nebankovní hypotéku a koupit si malý levný byt. A pěkně si v něm relaxovat a spokojeně žít. a možná časem si najít i partnera do života. Ovšem na vše okolo budu myslet až později, až bud mít nebankovní hypotéku na můj malý byt. Jak byste se například zachovali vy, kdybyste toužili po vlastním soukromí? Přizpůsobili byste se nebo byste šli do toho odvážně jako já pořídili by jste si raději nebankovní hypotéku? Vyplatí se, to je jasné, ale máte na to?